10 najlepszych książek marketingowych dla właścicieli małych firm

Stylizacja na imprezę komunijną


To zwykły obrazek - dzieci domagają się uwagi, a my nie mamy pomysłu, jak je wciągnąć do zabawy, by odpocząć po całym dniu wypełnionym obowiązkami. Gdy marzymy o odpoczynku, przydałby się w domu ktoś tak niezbędny jak dziadek lub babcia. Czy bez pomocy jesteśmy zdani na niedobór pomysłów? Prawdopodobnie wyjście z sytuacji jest prostsze, niż myślimy.

Najmłodsi mogą od razu stracić zainteresowanie. Czy jest na to jakaś rada?

Dawno minęły czasy, gdy do całodziennej zabawy nadał się konar drzewa lub kawałek placu do piłki. O czytaniu możemy już nie wspominać. Także kontakty z kolegami i koleżankami z sąsiedztwa często gasną i przestają interesować, kiedy nie ma pomysłu, co robić. Maluszek okazuje się wtedy kapryśny, płacze, nierzadko staje się agresywny, co szybko przechodzi na rodziców i może skończyć się naruszeniem domowego spokoju. Czy uda się coś na to poradzić?

W co zaangażować pociechy na co dzień?

Wybór będzie tutaj nieograniczony, lecz warto bezpośrednio szczerze powiedzieć, że nie wszystkie metody mogą się naszym najmłodszym podobać. Na początek warto wypróbować rozmowy z napotkanymi opiekunami dzieci podczas spacerów lub na forach internetowych. Kolejnym pomysłem do wykorzystania w celu sprawdzenia, są planszówki (warto je na początku wypożyczyć w przedszkolu, by wybadać zainteresowanie konkretnymi pozycjami przez naszych milusińskich). W wypadku gdy żadna gra nie zachęci malca do spędzenia z nią dłuższego czasu, a dziecko i tak nie wie, w co się bawić, należy sięgnąć do sieci. Powinniśmy wprowadzić do wyszukiwarki frazę "animacje dla dzieci pomysły" - każdy rezultat pozwoli nam zapoznać się z mnóstwem propozycji atrakcyjnych zajęć oraz zabaw dla dzieci oraz młodzieży bez względu na przedział wiekowy.

Przydadzą się towarzysze zabaw

Reguła jest zawsze ta sama - im więcej dzieci, tym łatwiej uda się zaplanować porywające przygody. Na przykład, w licznych rodzinach albo w takich, które sąsiadują z wielodzietnymi, znakomicie przebiegnie gra o nazwie balony wodą, polegająca na tym, iż dzieci łącza się w pary, odwracają się tyłem do siebie mając między sobą balon z wodą i odbywają wyścig z linii startu do mety. Wygra ta ekipa, która pierwsza dotrze do końca z całymbalonikiem. Wariantów podobnych zabaw jest dużą ilość – każdą łatwo namierzymy w internecie.